Un produs Blogger.

luni, iunie 29, 2026

Cum a ajuns fiul diplomatului Păcuraru la analiza-sinteza Direcției de Apărare a CONSTITUȚIEI a SRI

1 comments

 

După ce a predat  limba română la o țcoală din Cernica, s-a angajat funcționar guvernamental. Cum Gonventia Democrată decisesese să dea afară tot ce era angajat la Palatul Victoria, a mers la un interviu la CCR. Acolo a fost abordat de un colonel care i-a propus să lucreze la SRI.
Episodul inregistrat la Podcastul lui Onoriu este cam lung. Nu veți regreta dacă vă veți face timp să-l audiați, pentru că veți găsi multe dintre răspunsurile pe
care vi le puneți despre evenimente recente prin care ați trecut.
Veți afla cum a evoluat Iliescu de la perestroika lui Gorbaciov la omul politic care a dus România in NATO și UE 
Cine a dezvăluit intențiile lui Militaru de a da o contralovitură militară de stat?
Cine a orchestrat evenimentele de la Tg Mureș?

Ajutorul acordat de România in Războiul din Transnistria

Cine se afla in prim planul evenimentelor de la Rm Valcea, din ianuarie 1999, când minerii lui Cosma ocupaseră orașul cu intențția de a merge la București pentru răsturnarea Guvernului Convenției Democrate?
Cine a furnizat primele informații despre mercenarul Potra?




Un comentariu:

Catana spunea...

CM în anul întâi am avut ca profesor conferențiar universitar pe gl.Soare.Adevarul relativ și adevărul absolut
Pacuraru își da și el cu părerea.A învățat și el ceva la SRI. LEGENDE.