Se misca ... cam greu! Cum sa fie perioade lipsa? Unii or fi dezertat in timpul si din cauza indeplinirii atributiunilor serviciului militar? Si apoi au revenit?
@ELENA S-a mai discutat despre cauzele pt care cei de la SRI, in special la unitatile de contraspionaj si anti-KGB, au perioade mari lipsa in statele de plata. La rebeliunea din 1989 si in evenimentele pietarilor din 13 iunie 1990 au ars sediile catorva unitati militare ale fostei Securitati si ale SRI-lui nou infiintat. Cine si de ce le-a incendiat... se stie!
Din surse sigure[Drumul Taberei 7-9]am auzit ca cei carora nu li se rec.pensiile pana in iulie nu vor intra in plata decat dupa 01.11.2011,asa ca sa nu mai astepte in zadar.tigri2
Exista postate pe Internet urmatoarele acte normative? 1. Ordinul ministrului aparairi nationale nr. M.116/2002, care stabileste activitatile sau locurile de munca pe unitati, functii si arme ce dau dreptul la sporuri de vechime în serviciu. si 2. Dispozitia D.M.R.U nr.7/2007 a Directiei management resurse umane care stabileste Procedura de eliberare a adeverintelor privind încadrarea în conditii de munca, pe baza carora vor fi întocmite fisele necesare recalcularii pensiilor. Multumesc
@petre Am publicat HG 1294/2001 care reglementeaza conditiile de munca pentru militari, aici:
http://www.plano10.com/2011/07/hg12942001-conditii-deosebite-speciale.html Dupa cum vezi nici cele 6 anexe n-au fost publicate in MO. Nu cred ca gasesti pe net acte cu caracter de distribuire interna!
Se misca ... cam greu!
RăspundețiȘtergereCum sa fie perioade lipsa? Unii or fi dezertat in timpul si din cauza indeplinirii atributiunilor serviciului militar? Si apoi au revenit?
@ELENA
RăspundețiȘtergereS-a mai discutat despre cauzele pt care cei de la SRI, in special la unitatile de contraspionaj si anti-KGB, au perioade mari lipsa in statele de plata.
La rebeliunea din 1989 si in evenimentele pietarilor din 13 iunie 1990 au ars sediile catorva unitati militare ale fostei Securitati si ale SRI-lui nou infiintat. Cine si de ce le-a incendiat... se stie!
Din surse sigure[Drumul Taberei 7-9]am auzit ca cei carora nu li se rec.pensiile pana in iulie nu vor intra in plata decat dupa 01.11.2011,asa ca sa nu mai astepte in zadar.tigri2
RăspundețiȘtergereExista postate pe Internet urmatoarele acte normative?
RăspundețiȘtergere1. Ordinul ministrului aparairi nationale nr. M.116/2002, care stabileste activitatile sau locurile de munca pe unitati, functii si arme ce dau dreptul la sporuri de vechime în serviciu. si
2. Dispozitia D.M.R.U nr.7/2007 a Directiei management resurse umane care stabileste Procedura de eliberare a adeverintelor privind încadrarea în conditii de munca, pe baza carora vor fi întocmite fisele necesare recalcularii pensiilor.
Multumesc
-Se reconstituie dupa functie grad etc. Nu-i niciun bai!
RăspundețiȘtergerePS. cei care au postat mai sus sunt toti agenti 00014 ?
@petre
RăspundețiȘtergereAm publicat HG 1294/2001 care reglementeaza conditiile de munca pentru militari, aici:
http://www.plano10.com/2011/07/hg12942001-conditii-deosebite-speciale.html
Dupa cum vezi nici cele 6 anexe n-au fost publicate in MO.
Nu cred ca gasesti pe net acte cu caracter de distribuire interna!